• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  446987,499
  % 0,19
 • %

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri hangileridir?

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri hangileridir?

Bilezikler diğer takılara istinaden yatırım için önemi başkadır.Genelde düğün,nişan ve diğer hediyelik çeşitleri içerisinden en tercih edilen ve değer kaybetmeyen bilezikler olup en değer kaybetmeyen modeller hangileridir bunları inceleyeceğiz.

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri olan ve ilk gelen işçiliksiz altın bilezik modelleri burma bileziklerdir. Nasıl ki işçiliği olmayan bilezik modelleri, altın yatırımı için en ideal altın bilezik türüdür. Günümüzde birçok bilezik türü bulunmakta ve bunlar takı/aksesuar ya da yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle evlilik hazırlığında olanlar, düğünde takılacak bilezikler konusunda iyi araştırma yapmalıdır. Düğün takıları yatırım maksadıyla ileriye dönük değerlendirilmek istenirse işlemeli, taşlı, düşük ayarlı, çok işçilikli bilezik modelleri yerine işçiliği olmayan bilezik modelleri tercih edilmelidir. 22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri ya da az işçilikli altın bilezikler, değer kaybetmeyen bilezik modelleri kapsamında olup altın yatırımı için en uygun altın takılar içinde yer almaktadır. Özellikle altın yatırımı için tercih edilmesi gereken işçiliksiz altın bilezik modelleri aşağıdaki gibidir;

Burma Bilezik Modelleri

Değer kaybetmeyen bilezik modelleri deyince akla ilk olarak burma bilezik modelleri gelmektedir. Nasıl ki hem görüntü açısından sade ve şık hem de altın yatırımı açısından çok idealdir. Çok sayıda modeli olan altın burma bilezikler; başta adana burma bilezik olmak üzere ikili burma bilezik, halep burma bilezik, ankara burma bilezik gibi modeller eşliğinde satılmaktadır. Burma bilezik modellerinin en önemli avantajı, çok az işçilik içermesidir. Ek olarak yapısı itibariyle aşınması ve değer kaybetmesi zor olduğundan alışı ve satışı arasındaki fiyat farkı azdır. Bu nedenle burma bilezik bozdurma işleminde zarar payı yok denecek kadar azdır.

 

 

 

Düz İşçiliksiz Bilezik Modelleri

Düz işçiliksiz bilezik modelleri de değer kaybetmeyen bilezik modelleri arasında yer almaktadır. Fakat düz işçiliksiz bilezik modelleri bazı dezavantajları da içermektedir. Örneğin; yatırım amacı dışında takı ve hediyelik kullanımı esnasında çok sade ve gösterişsiz görünmektedirler. Bu nedenle kimisi tarafından tercih edilmemektedir. Düz işçiliksiz bilezik modellerinin olumlu yönlerine bakıldığında ise; bu model bileziklerde herhangi bir taş, desen(işçilik içeren) vb. süslemeler yer almadığı için alış-satış fiyat farkı düşüktür. Aynı zamanda gramajı düşük olduğu için daha düşük bütçelerle altın bilezik almak zorunda kalanlar için önemli bir alternatiftir.